Architektura i nowoczesne budownictwo – Metro Station 20 Wniosek / ZNA

Dzięki nowej stacji Metropolitan Station 20 na linii ZNA Sofia łączy pobliskie historyczne miasto z nowoczesnym i rozwijającym się centrum miasta.
Tworzy podziemny świat inspirowany przez miasta.
kultura i współczesne aspiracje.
Strategia projektowa ZNA (Zeybekoglu Nayman Associates, Inc.) stara się wykorzystać nakładające się relacje między ulicą Obikolną a proponowaną stacją poniżej.
Projekt scentralizowanej mediany, która łagodzi ruch, staje się szklanym kręgosłupem stacji.
Składa się z wysokich ścian kątowych w białym betonie architektonicznym, stację tworzy się, aby uchwycić naturalne światło.
Więcej zdjęć i architektów.
opis po przerwie.
Słońce przenika przez rzeźbione świetliki oświetlające całą stację w ciepłym blasku.
Wykorzystanie światła dziennego jako elementu architektury wspomaga orientację pasażerów i zapewnia poczucie bezpieczeństwa.
Pozwala na zmianę atmosfery stacji kolorem nieba.
Podziemna stacja jest sprawna, łatwa do odczytania i zrozumienia dzięki zorganizowanym masom.
Dzięki uprzejmości ZNA Zejście do metra zostało zaprojektowane jako elegancki, nowoczesny dodatek do życia ulicy powyżej.
Publiczne obszary dostępu w B1 zawierają miejsca do siedzenia, zakupy i posiłki.
Otwarty dla wszystkich, ten poziom ma bezpośredni dostęp do obu stron ulicy Obikolnej poprzez nowe podziemne przejście dla pieszych.
Biletowane obszary na B2, w tym na peronach, są oddzielone serią kołowrotów, które prowadzą do stref transportu pionowego.
wejście Projekty architektoniczne stacji metra mogą stać się ikonicznymi elementami środowiska miejskiego i stanowić najbardziej zapadające w pamięć części miasta.
Świetne stacje metra to coś więcej niż podziemne platformy łączące pociągi z jednej stacji do drugiej; są to przestrzenie i struktury, które przyciągają do nich ludzi, tworząc scenę podniecenia zarówno nad, jak i pod ziemią.
Są to miejsca, w których cienie i odbicia światła i cienia zwisają nad spotkaniami i odejściem ludzi.
Świetne stacje metra są pożądanymi miejscami dla pasażerów, zapewniając im pozytywne i niezapomniane wrażenia z podróży.
Dzięki uprzejmości ZNA Ta konstrukcja demonstruje przestrzenną spójność pomiędzy dwoma światami powyżej i poniżej.
Wdzięcznie ukształtowane szklane geometrie definiują nowoczesny dodatek rzeźbiarski do środowiska zewnętrznego i wewnętrznego.
W ciągu dnia na dworzec wnosi się światło zewnętrzne, a w nocy świecące światło od wewnątrz staje się częścią sceny ulicznej.
Dzięki uprzejmości ZNA Architects: ZNA (Zeybekoglu Nayman Associates, Inc.) Lokalizacja: Sofia, Bułgaria Współpracownicy: Ilhan Zeybekoglu, Tunch Gungor, Keunbo Yang, Qing Ding, Lee Dykxhoorn Powierzchnia: 6000m2 Rok: 2011
[podobne: murbud szczecin, wypożyczalnia sprzętu ogrodniczego kraków, resgraph ]

Powiązane tematy z artykułem: murbud szczecin resgraph wypożyczalnia sprzętu ogrodniczego kraków