Architektura: Maier Hall / Schacht Aslani Architekci

Doug Scott Architekt: Schacht Aslani Architekci Lokalizacja: Port Angeles, Waszyngton, USA Właściciel projektu: Peninsula College (Port Angeles, Waszyngton) Obszar projektów: 62 950 sf Rok projektu: 2011 Zdjęcia: Doug Scott + 19 Maier Hall to multidyscyplinarne centrum sztuki, programy humanistyczne i instruktażowe w Peninsula College w Port Angeles w stanie Waszyngton.
Budynek zapewnia najnowocześniejszą przestrzeń edukacyjną dla matematyki, języka angielskiego, muzyki i sztuk pięknych.
Mieści się tu Centrum Nauk Kolegium i sala konferencyjna na 135 miejsc.
Zaprojektowany, aby stworzyć miejsce dla studentów i wykładowców, aby zaangażować się w społeczność akademicką Kolegium, obiekt służy misji College, aby stać się regionalnym centrum dla kontynuowania i szkolnictwa wyższego.
.
Doug Scott Tkany pomiędzy drzewami rosnącymi na pierwszym planie i mokradłami, budynek łączy przestrzenie społecznościowe w kampusie ze środowiskiem naturalnym i sytuuje swoich mieszkańców w silnym związku z otaczającym je ekosystemem.
Budynek służy jako ostrze kampusu i jako brama do natury poza nią.
Breezeway na świeżym powietrzu pozwala uczniom przejść przez budynek z kampusu do dziewiczego lasu i prowadzi ich do platformy widokowej na skraju mokradeł.
.
Doug Scott Budynek został zaprojektowany z myślą o zrównoważonym rozwoju.
Wszystkie nowe nasadzenia są rodzimymi gatunkami, które nie wymagają stałego systemu nawadniania.
Woda deszczowa jest zbierana i kierowana na tereny podmokłe.
Epifityczny dach rodzimych mchów zmniejsza efekt wyspy ciepła, podczas gdy zewnętrzne ekrany przeciwsłoneczne zmniejszają odblaski i niepożądane zyski ciepła słonecznego.
Ogrzewanie zapewniają pola geotermalne i pompy ciepła z gruntu.
.
Doug Scott Projekt ma na celu spełnienie lub przekroczenie celu wyznaczonego na 2011 rok w konkursie architektonicznym Architecture 2030 na zmniejszenie intensywności zużycia energii i zależności od paliw kopalnych, emisji gazów cieplarnianych i zużycia energii.
axon Projekt przewiduje certyfikat LEED Gold.
[więcej w: bank spółdzielczy w lubartowie do zabudowy, bank spółdzielczy w lubartowie, wpis do księgi wieczystej koszt ]

Powiązane tematy z artykułem: bank spółdzielczy w lubartowie selekt czempiń wpis do księgi wieczystej koszt