Architektura 21szego wieku : Basic House / Martín Azúa

Martín Azúa 1999 / Zdjęcia Daniel Riera Projektant Barcelona Martín Azúa kwestionuje pomysł prywatnego domu z Domem Podstawowym.
nadająca się do zamieszkania objętość, która jest składalna, nadmuchiwana i odwracalna .
Eksperymentalny prototyp kwestionuje ideę posiadania domu, oferując alternatywę dla materialistycznej rzeczywistości dnia dzisiejszego.
Podstawowy dom wykonany z metalizowanego poliestru jest wystarczająco mały, aby zmieścić się w kieszeni, pozwalając oderwać się od uwięzienia więzi materialnych.
Czytaj dalej, aby uzyskać więcej informacji.
+ 7.
Nasze środowisko zamieniło się w przestrzeń konsumpcji, w której nieograniczona liczba produktów zaspokaja szereg potrzeb tworzonych przez złożone systemy i relacje, które są trudne do kontrolowania.
Kultury, które utrzymują bardziej bezpośrednią interakcję ze swoim środowiskiem, pokazują nam, że idea siedliska można zrozumieć w bardziej zasadniczych i rozsądnych kategoriach.
Pod wpływem tych pomysłów i przy użyciu najbardziej zaawansowanej technologii, Ja [Martín Azúa] wymyślił prawie niematerialny dom, który sam się nadmuchuje ciepłem ciała lub gorącem słońca; tak prosty i wszechstronny, że chroni nas od zimna i od ciepła po odwróceniu; tak lekki, że unosi się; a ponadto składa się i mieści się w kieszeni.
Idealny do życia w ruchu bez więzi materialnych.
Posiadanie wszystkiego bez prawie wszystkiego.
Martín Azúa 1999 / Zdjęcia Daniel Riera * Opis dostarczony przez Martín Azúa.
Martín Azúa 1999 / Zdjęcia Daniel Riera
[patrz też: mrówka żuromin, mrówka zdzieszowice, karmelita 2m ]

Powiązane tematy z artykułem: karmelita 2m mrówka zdzieszowice mrówka żuromin