Architektura: Campus Park Skara / AART Architects + Schonherr Landscape

AART Architects / Schonherr Landscape AART Architects i Schonherr Landscape wygrał niedawno konkurs na nowy Campus Park Skara w Szwecji, w tym szkołę o powierzchni 10 000 m2 i park o powierzchni 49 akrów.
Gmina Skara wyznaczyła dwie drużyny do prowadzenia dumnej szkolnej tradycji miasta z ich projektem zlokalizowanym w samym sercu miasta.
Zwycięska propozycja dąży do podniecenia uczniów.
ciekawość i chęć do nauki dzięki wykorzystaniu architektury jako innowacyjnej platformy edukacyjnej, pobudzającej zmysły i interakcje społeczne.
Więcej architektów.
opis po przerwie.
Interaktywne elementy nauczania.
AART Architects / Schonherr Landscape Rozszerzając zakres architektury, szkoła tworzy atrakcyjne środowisko do nauki.
Na podstawie studentów.
Różne potrzeby, szkoła promuje różne style nauczania, ponieważ podłogi, ściany i meble są zaprojektowane jako elementy zmysłowe i pedagogiczne, które można uwzględnić w codziennej nauce.
Podobnie szkoła zintegrowała ekrany dotykowe na placu publicznym i stacjach pogodowych w parku, dzięki czemu uczniowie z łatwością mogą zebrać dane dotyczące zużycia energii w budynku i lokalnego klimatu.
Ponadto mini zoo i ogród naukowy pozwalają uczniom zabrudzić ręce i zbadać roślinność i zwierzęta w naturalnym środowisku.
The Public Square Szkoła została zaprojektowana jako budynek atrium zakorzeniony w publicznym placu, tworząc zintegrowane i spójne środowisko uczenia się.
Atrium tworzy wizualny kontakt między piętrami, podczas gdy plac publiczny jest zaprojektowany jako serce szkoły, osadzając wartości szkoły.
Dzięki swojemu centrum medialnemu, kawiarni, scenie i bliskiemu kontaktowi z zielonym parkiem, plac publiczny tworzy tętniącą życiem bazę, w której uczniowie i nauczyciele mogą dzielić się wiedzą, spotykać na kameralne pogawędki i rozwijać wspólne tradycje, takie jak koncerty studenckie lub spektakle teatralne.
[więcej w: wypożyczalnia sprzętu ogrodniczego kraków, resgraph, mrówka żuromin ]

Powiązane tematy z artykułem: mrówka żuromin resgraph wypożyczalnia sprzętu ogrodniczego kraków