Nowoczesna architektura : Architektura Stanley Tigerman Exhibition / Graham Foundation w Chicago

Stanley Tigerman, Amerykanin, ur.
1930, The Titanic, 1978, Fotomontaż na papierze, Ok.
28 x 35,7 cm, Prezent Stanleya Tigermana, 1984.802, The Art Institute of Chicago.
Fotografia.
Art Institute of Chicago Fundacja Grahama w Chicago w stanie Illinois organizuje wystawę prac architekta Stanleya Tigermana od 26 stycznia 2012 roku.
19 maja 2012 r.
Tigerman, pochodzący z Chicago i szef Tigerman McCurry, podjął się ponad 400 projektów, w wyniku których powstało 175 dzieł.
Jako aktywny członek lokalnej społeczności architektonicznej Chicago, był członkiem-założycielem The Chicago Seven, dyrektorem School of Architecture na University of Illinois w Chicago (1985-1993), współtworzył szkołę ARCHEWORKS z Evą Maddox.
w 1994.
progresywny projekt społecznie zorientowany.
Więcej szczegółów po przerwie.
Opis ekspozycji:.
Stanley Tigerman, Formica Showroom – Grid Axonometric, 1986.
Ceci n.
Est pas une r.
Verie (To nie jest sen) jest zarówno retrospekcją, jak i ponownym spojrzeniem na koncepcje architektoniczne Stanleya Tigermana.
W całej wystawie teksty Tigermana, szkice, karykatury, projekty obiektów, rysunki architektoniczne i modele są zorganizowane w odniesieniu do dziewięciu tematów, które wyróżniają pewne motywy przewodnie jego myśli od 1960: Utopia, Alegoria, Humor, Śmierć, Podział, ( Dis) Rozkaz, Tożsamość, Yaleiana i Drift.
W tej pracy wyraźnie widać nacisk Tygrysa na przejściowy charakter architektonicznych interpretacji oraz na duchową i etyczną wartość ambiwalencji.
Instalacja rozpościerająca się na wszystkich trzech piętrach Domu Madlener House Grahama opiera się na żartobliwym, onirycznym i surrealistycznym nurcie pracy Tigermana i podkreśla stałe znaczenie jego podejścia.
Wystawę kuratoruje Emmanuel Petit, profesor nadzwyczajny w Yale School of Architecture.
.
Stanley Tigerman, model Instant City, 1966.
Zdjęcie Balthazar Korab Zobacz poprzedni opis Stanley Tigerman tutaj.
Referencje: www.grahamfoundation.org
[podobne: castorama kalisz, noszecochce, styrobeton ]

Powiązane tematy z artykułem: castorama kalisz noszecochce styrobeton